środa, 9 lipca 2014

Polski Bałtyk – najlepszy latem.


Zimne i szare – takie jest polskie morze. Lato jest jedna z najlepszych pór roku, aby pojechać tam i wypocząć. Akurat mamy w Polsce fale upalów i wakacje, czyli porę idealną na wczasy nad morzem. Będę po kolei opisywał warte uwagi miejscowości. Dzisiaj post zbiorczy.

Do Polski należy 528 km odcinek, z róznymi typami wybrzeża. Morze Bałtyckie nie należy do najcieplejszych, ale w latem jest w okolicach 9 do 22°C. Na całym wybrzeżu jest tylko kilka większych miast: Świnoujście, Kołobrzeg i Trójmiasto. Reszta są to nieduże, kilkutysieczne, dawne wsie rybackie.

Najpiękniejsze plaże znajdziemy w okolicach Łeby - dlugie i piaszczyste, stosunkowo czyste. Na uwagę zasługują też okolice Kołobrzegu - Dźwirzyno, Grzybowo, Rogoźno - znajdziemy tam równie piaszczyste i szerokie. Najlepiej wybrać odcinki leżące pomiędzy miejscowościami, np. ok 10 km odcinek pomiędzy Grzybowem, a Dźwirzynem można przejść na pieszo i znajdziemy kompletnie puste, wręcz dzikie miejscówki. 
Jeżeli sporty wodne, to najlepiej nad Zatoką Pucką. Tam są najlepsze warunki w Poslce - wietrznie, płytko i w miare ciepło. Znajduje się tam dużo szkół Kitesurfingu, mój kumpel
korzystał w tamtym roku z:
http://aloha.pl/v2/ , był bardzo zadowlony. Znajdziemy też szkoły
w zachodniopomorskim, jednak tam z warunkami nie jest juz tak kolorowo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz