środa, 2 lipca 2014

Jak przetrwać długą podróż jadąc autokarem? 


Jako pilot wycieczek przesiedziałem w autobusie długie godziny.
Byłem zasypywany pytaniami: daleko jeszcze? Kiedy będziemy? Kiedy będzie postój? Widziałem już wszystko....dosyć często zdarzają się panie, które spędzają dwudziesto-godzinną podróż w szpilkach.
 Jak przygotować się na długą podróż autokarem, żeby ją przetrwać bez problemu? Kilka porad: 1. Rozrywka – wypełnij długie godziny w autokarze jakąś rozrywką. Weź ze sobą swoją ulubioną muzykę, krzyżówki, lub książkę jeżeli  możesz czytać, jadąc samochodem. Dobrym rozwiązaniem jest też sudoku, czy gry na tablecie – szczególnie w przypadku dzieci. Jeżeli nic nie zabrałeś/aś ze sobą poproś pana kierowcę o film, przeważnie mają ich całą torbę.Ale najlepszą rozrywką jest znajomy obok nas ;-)

 2. Higiena – weź ze sobą zwykłe husteczki jak i te nawilżone. Dobrze mieć też mały ręczniczek i pastę do zębów, na postoju zawsze można się  odświeżyć. Pomyśl też o żelu myjącym do rąk - dobry sposób na odkażenie rąk. Przyda się również  t-shirt na zmianę.
( na zakręcie może wylać się nam picie lub jedzenie)

3. Wygoda – zadbaj o swój komfort. Wygodne obuwie, luźne ubranie to podstawa. Przyda się też zagłówek, albo poduszka. Zawsze łatwiej jest zasnąć.

 4. Zdrowie – gdy masz chorobę lokomocyjną, koniecznie weź leki. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepszy jest Aviomarin. Wychodź na postoju, nawet jak nie masz większej potrzeby do załatwienia, rozprostuj nogi , pochodź chwile – poprawi Ci to krążenie i samopoczucie. W podróży na lepsze krążenie pomaga też kofeina, jednak  chorzy na serce muszą uważać. Pamiętaj o wszystkich lekach, które są niezbędne w Twoim przypadku.

 5. Jedzenie- obecnie autokary zatrzymują się przeważnie na stacjach benzynowych lub specjalnie przeznaczanych do tego miejscach, gdzie można coś zjeść. Warto mieć też swoje jedzenie – kabanosy, kanapki, batoniki, owoce i wodę!

6. Bezpieczeństwo – pilnuj godzin ogłaszanych odjazdów, nie wstawaj podczas podróży i przypnij się pasami!! To tyle z porad jak przetrwać podróż i cało dojechać do celu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz