czwartek, 18 grudnia 2014

Wakacje 60+. W jakie miejsca najlepiej pojechać w starszym wieku?


Na emeryturze ma się mnóstwo czasu na zwiedzanie świata. W końcu mamy czas, nie zobowiązuje nas praca, dzieci i inne obowiązki. Wiadomo, że nie wszystkie destynacje są dobre, warto wybrać takie, które oprócz uroku mogą zaoferować spokojny wypoczynek. Więc gdzie najlepiej wypocząć?
Dzisiejszy cykl będzie dotyczył miejsc nad morzem1. Kołobrzeg

"Rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku" - gdy przechodzimy koło latarni morskiej, z jednej z budek z pamiątkami rozbrzmiewają takie hity. Kołobrzeg to uzdrowisko pełną parą, idealne dla ludzi po 60. Poza sezonem bardzo spokojne. Wielką zaletą tego miasta jest stosunkowo duża liczba infrastruktury hotelowej z ogromną bazą uzdrowiskową. Rok temu, poszerzono plaże, także teraz można wdychać jod z dala od tłumów.

2. Międzyzdroje -

 mniejsza miejscowość położona nad morzem, równie urokliwa. Mają bardzo ładne klifowe wybrzeże, które na skalę Polski prezentuje się nietypowo.

3. Sopot -

 kolejna piękna, nadmorska miejscowość, która zasługuje na miano idealnego miejsca dla seniorów, ale... po sezonie. Cecha charakterystyczna tego miasta? Najdłuższe drewniane molo w Europie!

 4. Władysławowo 

początek drogi na półwysep helski. Piękne plaże, dużo ośrodków wypoczynkowych, klimat małej wioski rybackiej.


5. Łeba 

najszersze plaże w Polsce i krajobrazy Sahary w środku Europy. Bliskość Słowińskiego Parku Narodowego jest ogromną zaletą tego miejsca.

Jakie biura turystyczne pomagają seniorom w ustaleniu podróży?

Tutaj http://starsirodzice.pl/podroze-seniorow/podroze-seniorow znalazłem odpowiedź na to pytanie w formie bardzo przystępnego artykułu.

1 komentarz:

  1. Zwykle nie dodaje komentarzy, ale Twój post o miejscach przyjaznych dla seniora zainspirował mnie na tyle, że postanowiłem dodać swoje dwie miejscówki na spokojny wypoczynek. Jedna z nich to Bielsko-Biała, wciąż niedoceniania, klimatyczna, którą odkryłem dzięki pobytowi tu: http://beskid.bielsko.pl/. A druga to okolice Augustowa, idealnie na spokojny odpoczynek blisko natury. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń