wtorek, 4 listopada 2014

Czy warto inwestować w swoje mieszkanie?

Jakiś czas temu, zmieniłam pracę na bardziej stacjonarną. W zawodzie regularnego pilota wycieczek nigdy nie wpadłbym na pomysł, aby mieć własne mieszkanie. Jednak z uwagi na fakt, że około 10 miesięcy jestem w jednym miejscu - zamarzył mi się własny kąt.


Tyle musimy pracować na własne mieszkanie źródło: domy.pl 


Jakie mieszkanie - rynek wtórny, czy pierwotny?

Kredyt na mieszkanie, bo pozałatwianiu kilku papierów udało mi się dostać. W trakcie robiłem research i nie mogłem się zdecydować, czy warto byłoby wziąć mieszkanie od dewelopera czy rynku wtórngo.
Oczywiscie nie jest to prosty wybór. Każda opcja ma swoje plusy i minusy.

Ja wybrałem rynek pierwotny - dlaczego?

+ bo dostaję mieszkanie w nowym budownictwie
+ nowe rury, instalacje gazowe
+ szerokie klatki, winda
+ przeważnie takie mieszkania są bezczynszowe
+ większy metraż
+ lepsza inwestycja

Obecnie wynajmuje pokój kumplowi, co mi pomaga spłacić pół raty mieszkania. Okolica jest bardzo fajna, właściwie niedaleko jest dużo zielonych miejsc http://www.pbg-erigo.pl/oferta/mieszkania-i-apartamenty/ecoria.html - tutaj mieszkam i żyje się naprawde rewelacyjnie.

1 komentarz:

  1. Też uważam, że we własne mieszkanie warto inwestować. Po co płacić komuś za wynajem, jak w tej cenie można spłacać swoje? A jak się komuś odnajmie, tak jak to Ty zrobiłeś, to można sporo zaoszczędzić. Też chce tak zrobić. Mam już upatrzone mieszkanko od dewelopera geogrupa.pl będę starać się o jakieś dofinansowanie, a potem wynajmę jeden czy dwa pokoje, żeby ktoś spłacał moje raty ;)

    OdpowiedzUsuń