czwartek, 16 października 2014

Baden Baden miasto, w którym życie płynie spokojniej

Wczoraj wróciłem z Baden-Baden -  miasta- uzdrowisko zlokalizowane w południowych Niemczech. Wróciłem spokojniejszy, bardziej zrelaksowany i z myślą, że mógłbym tam zamieszkać na stałe!
Niegdyś należało do Francji, a właściwie w północnej Alzacji. Położone w malowniczej dolinie rzeki Oss, ukryte w okolicach północnego zrębu Schwarzwaldu. Przepiękne krajobrazy, czyste powietrze ściąga tutaj dużo turystów, głównie starszych. Niemieccy dziadkowie i babcie są wyjątkowo przyjaźnie nastawionymi ludźmi, ich czas płynie wolno, głównie na spędzaniu ze sobą czasu w restauracjach, kafejkach i knajpkach.

Samo Baden Baden to znane SPA w Niemczech. Jest niewielkie, także nie jest potrzebna komunikacja miejska. Jeżeli jesteś zafascynowany architekturą z rodem z La Belle Époque, dobrze trafiłeś, bo tutaj można znaleźć ciekawe przykłady, przede wszystkim:

- Trinkhalle
- Salę koncertową
- Muzeum Frieder Burda
- Kasyno, które działa tutaj od 1821 r.
- Ruiny łaźni rzymskiej
- teatr i filharmonia

Dla mnie, piękno okolicy widać przede wszystkim w Black Forest National Park.  Ponad 420 ha lasów, położonych w górach, niedaleko szczytów Schwarzwaldu, sprawiają, że to miejsce jest wyjątkowe i  będę tu wracał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz